Az egy évvel korábbi 9,7 milliárd forint után 35,8 milliárd forintos adózás utáni nyereséggel zárta a K&H Bank az első félévet, pedig az extraprofitadó szabályozása rendkívül kedvezőtlenül változott áprilisban a pénzügyi csoport számára. Hatalmasat mentek a vállalati hitelezésben: itt 30%-kal nőtt egy év alatt az állományuk, miközben a lakossági hitelállomány növekedése jelentősen, 3%-ra lassult. A biztosító veszteséges lett, de bevételei jelentősen növekedtek.
Az OXO Technologies idei első félévi tőzsdei beszámolója szerint a befektető társaság a szektort érintő gazdasági kihívásokra megfelelő stratégiával hatékonyan reagált, az iparági szereplők élesedő versenyében megszilárdította kedvező helyzetét – előkészítve ezzel a más külföldi nyilvános piacon történő új kibocsátást és a jövő évben esedékes potenciális osztalékfizetést is. A félév 1 092 018 eurós pozitív adózás előtti eredménnyel zárult, eszközállománya pedig 1,9 millió euróval növekedett tovább, nagyságrendileg 16 millió euróra.
Extraprofitadó ide, kamatstop oda, hitelpiaci lassulás amoda, példátlan összegű nyereséget ért el idén az első félévben a magyar bankszektor. A 676 milliárd forintos belföldi nyereség azt jelenti, hogy hosszú idő után először ismét 20% fölé emelkedett a szektor tőkearányos eredménye. A titok két tételben rejlik: 1. a jegybanktól kapott kamatok emelkedése kétharmad részben, 2. az értékvesztések visszaesése egyharmad részben magyarázza a nagy eredményjavulást. Üröm az örömben, hogy mindkét profitmotor kifulladni látszik, izgalmas tehát a bankszektor jövője, mellyel részletesen is foglalkozunk a Portfolio közelgő Future of Finance 2023 konferenciáján, érdemes regisztrálni!
Változatlan célárral, továbbra is vételre ajánlja a Nyomda részvényeit a Concorde a vállalat tegnap este publikált első féléves jelentését követően.
Közzétette első féléves jelentését az Állami Nyomda. A vállalat az idei év első félévét számottevő bevételnövekedéssel zárta, elsősorban a felpörgő exportértékesítésnek köszönhetően, az emelkedő kamatok, és a kedvezőtlen devizapiaci hatások azonban éreztették hatásukat.
Az elmúlt egy év sikeres felvásárlásainak köszönhetően a nehéz világgazdasági helyzet dacára is gyorsabban növekszik a Gloster a tervezettnél, a cég igazgatótanácsának elnöke szerint év végéig is kitart majd a lendület. Ennek oka, hogy a világgazdaságot sújtó jelenlegi kockázatok – mint az energiaválság – nem igazán érintik a vállalatot, nagyobb kihívásnak látják a szakembergárda utánpótlását, ezért vidéki egyetemekkel karöltve fejlesztőközpontok létrehozásába kezdtek, amihez állami támogatást is igényeltek. Szekeres Viktort arról kérdeztük, hogy a jelenlegi, szorosra húzott állami költségvetés mellet is bízik-e támogatásban, reálisnak tartja-e a még korábban meghatározott 2025-ös célszámokat, és miért tartja még nagyobb kockázatnak a Kína-Tajvan konfliktus elmérgesedését az ukrán-orosz háborúnál is.
A napokban adták ki a társaság féléves jelentését, amelyből kiderül, hogy nyereséggel zárták az év első felét, amely a vállalatcsoport igazgatósági elnöke, Oszkó Péter szerint a hároméves működés tekintetében szép eredmény, mert az ilyen befektetési profilú holdingok a működés első néhány évében alapvetően inkább csak befektetési költségeket számolnak el. Az elnököt arról is kérdeztük, hogyan sikerült kimenteni a társaság pénzét a felszámolás alá került Sberbankból, milyen lépésekkel készülnek egy esetleges recesszióra, és milyen esélyei vannak Magyarországnak megegyeznie az uniós források lehívásáról.
Megjelent az OXO Technologies 2022. első félévére vonatkozó tőzsdei beszámolója, amely szerint a folyamatosan romló makrogazdasági körülmények és üzleti viszonyok között is sikerült a cég működését nyereségessé tenni és a nettó eszközértéket 22 százalékkal növelni.
A CPIPG fél év alatt, közel 60 százalékkal tudta növelni portfoliójának értékét - derül ki a vállalat legfrissebb jelentéséből. Az eredmény elsősorban az Immofinanz és az S Immo ingatlanpiaci vállalatok felvásárlásának köszönhető.
A Budapest Bankot magába olvasztotta, a Takarékbankban pedig többségi tulajdonossá vált idén tavasszal az MKB Bank, ennek megfelelően a ma közzétett tőzsdei MKB-gyorsjelentés már a két másik bank számait is tartalmazza. 10 190 milliárd forintos mérlegfőösszegével Magyarország második legnagyobb bankcsoportja lett a „szuperbank”, amely az új banki különadó hatását is figyelembe véve 49,8 milliárd forintos adózás utáni eredményt ért el az első félévben évi 13%-os hitel- és 17%-os betétállomány-bővülés mellett.
Az egy évvel ezelőtti 31,7 milliárd forintról 4,4 milliárd forintra esett az idei első félévben a magyar Erste Bank nyeresége, többek között a 18,7 milliárdos banki különadó és számos más egyszeri tétel miatt. Jelasity Radován elnök-vezérigazgató bejelentette: 100 megfizethető bérlakás finanszírozását és tulajdonlását, kezelését tűzték ki célul 2025-ig.
Közzétette jövő évi társasági eseménynaptárát a Takarék Jelzálogbank, ebből többek között kiderül az is, mikorra tervezi a társaság évi rendes közgyűlését.
Jól sikerült az első félév a Tescónál annak ellenére, hogy munkaerőhiány és a beszállítói láncok megrogyása nehezítette a helyzetet, a bevétel emelkedett a brit kiskereskedelmi óriásnál, a nyereség pedig kétszámjegyű ütemben nőtt. A féléves jelentést követően több mint 6 százalékos pluszba ugrott ma a Tesco részvényeinek árfolyama.
Közzétette féléves jelentését az Opus Global, amelyből kiderült, hogy az energetika üzletág beindulása nem csak a bevételeket dobta meg, hanem pozitív eredménnyel járult hozzá a cégcsoport számaihoz, hogy a turizmus szegmens felépülése elkezdődött, bár még nem állt vissza a járvány előtti helyzet és hogy az alapanyagárak emelkedését az Opus is megszenvedi a költségeken keresztül.
Kiváló eredménnyel zárták az idei első félévet a magyar hitelintézetek, hiszen még soha nem volt olyan magas (405 milliárd forint) a szektor első hathavi konszolidált nyeresége, mint idén. Paradox módon jót tett a kamatbevételeknek a törlesztési moratórium, megnőtt az ügyfelek aktivitása, száguld a lakáshitelezés, emelkedik a kamatkörnyezet, a kockázati költségek pedig visszaestek. Az igazság pillanata persze sok szempontból a várhatóan 2022 közepéig velünk élő törlesztési moratórium után jön el. A profit több mint felét most is az OTP szállította.
A tavalyi járvány és válság-sújtotta év után idén az ingatlanpiac legtöbb szereplője erős visszapattanásról számol be. Nincs ez másként az Immofinanznál sem, akik a nyereségük emelkedéséről és bővülő eszközkezelői tevékenységükről adtak számot az idei első féléves jelentésükben.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A Gazprom pénzügyeit intéző Gazprombankot érintik az intézkedések.
Vita zajlik a kamatcsökkentés mértékéről.
Szűkíthetik a kínálatot Franciaországban.
Trumppal is együtt akarnak működni.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?